اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


لزوم توجه ویژه به تجهیز کتابخانه های بخش کوهسرخ

نویسنده : شریعتی
تاریخ:چهارشنبه 24 خرداد 1391-21:26

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی محمودی قبل از ظهر سه شنبه در جلسه ای با مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی با بیان اینکه کاشمر یکی از شهرهای مهم استان درزمینه کتابخانه وکتابداری است گفت: درصد بالایی از  جمعیت شهرستان را جوانان شامل می شوند و با توجه به استقبال و نیاز این قشر کمبود فضاهای علمی و فرهنگی مجهز به  تکتولوژی و علم روز درشهرستان احساس می شود.

21 هزار نفر در کاشمر عضو کتابخانه های عمومی هستند
 وی با بیان این اینکه هرچه بتوانیم فضاهای فرهنگی مطلوب سلیقه قشر کودک، نوجوان وجوان را افزایش دهیم  زمینه حضور آنها را در مکانهای آسیب پذیر کمتر کرده ایم افزود: کاشمر دارای 4 کتابخانه فعال و 2 کتابخانه مشارکتی است که دارای 107 هزار  جلد کتاب و 21 هزار نفر عضو کتابخانه های شهرستان هستند.
محمودی با بیان اینکه معادل 14 درصد از جمعیت شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند افزود افزود: کتابخانه شهید مدرس درجوار آرامگاه شهید مدرس یکی از نمونه های شاخص در زمینه کتابداری ویک پایگاه معنوی مناسبی برای علاقه مندان درزمینه  کتابداری ومطالعه است.

لزوم افزایش اعتبار جهت تکمیل و تجهیز کتابخانه های کاشمر
وی همچنین خواستار افزایش  تخصیص اعتبار بیشتر جهت تکمیل و تجهیز کتابخانه های سطح شهرستان و توجه ویژه به بخش کوهسرخ شد.
درادامه این جلسه نجمه خدادادی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در شهرستان گفت: شهرستان در تمام شاخص های کتاب و کتابخوانی رتبه اول تا سوم در سطح استان را دارد و در سطح کشوری در برخی شاخصها دارای رتبه های خوبی است.
وی حضور فعال دانش آموزان ابتدایی درسطح کتابخانه ها ی شهرستان را پرنگ تر از سایر شهرستانهای استان دانست و این حضور فعال را نشان دهنده پایه و شالوده کاملا فرهنگی وعلمی شهرستان ذکر کرد.
خدادادی بیان داشت: به غیر از شخصیتهای علمی و برجسته ای که در این شهرستان رشد کرده اند مدل تربیتی شهرستان بگونه ای است که از کودکی فرزندان با کتاب مانوس هستند و این وظیفه ما را سنگین تر کرده است واین امر لزوم توجه ویژه ای برای بیشتر شدن فضاهای علمی وفرهنگی را می طلبد.
وی افزود: درخصوص تخصیص منابع اعتبارات به کتابخانه ها امسال نگاه ویژه ای به شهرستانهایی که در خصوص کتاب و کتابخوانی فعالیت بهتری داشته و استقبال بیشتری از این موضوع داشته اند خواهیم داشت.

اختصاص 100 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز دو کتابخانه در کاشمر
خدادادی از اختصاص 100 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز دو کتابخانه تازه تاسیس شهرستان خبر داد و بیان کرد: سرمایه گذاری برای افزایش علاقمندی مردم به سمت حضور در کتابخانه ها، کاهش آسیب های اجتماعی و اخلاقی را به ارمغان می آورد.
خدادادی گفت: راه اندازی کتابخانه های مشارکتی با همکاری بخشداریها و دهیاریها در روستاهای واجد شرایط در بخش مرکزی و دهستانهای بخش کوهسرخ کاشمر پیگیری می شود.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic