اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


خسارت 65 میلیارد ریالی سیل به كشاورزی کوهسرخ

نویسنده : شریعتی
تاریخ:دوشنبه 5 تیر 1391-20:25

مدیر جهادکشاورزی کاشمر میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی شهرستان را در سیل اخیر 140 میلیارد ریال اعلام كرد.
مهندس محمد صوابی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با بیان اینکه بارندگی اخیر به اراضی زعفران، گندم، جو، گیاهان علوفه‌ای و منابع آبی در دهستان‌های "تکاب" و "بررود" بخش کوهسرخ قریب 65 میلیارد و 600 میلیون ریال خسارت وارد كرده است، افزود: در زمینه دام 10 رأس گوسفند، 1000 قطعه جوجه بومی و 20 کندوی عسل به مبلغ 100 میلیون ریال خسارت دیده‌اند.
وی با بیان اینکه در روستای قصون 95 درصد مزارع گندم، جو و زعفران که در مسیر رودخانه بوده از بین رفته است، گفت: روستاییان در حال حاضر جهت تأمین آب دام خود دچار مشکل هستند، زیرا آبشخورها از بین رفته و برخی قنات‌های کوچک در روستاهای داغی و سنجدک به طور کامل مسدود شده و جهت بازگشایی 42 قنات بخش هر کدام به مبلغ 50 میلیون ریال مبلغ دومیلیاردو 100 میلیون ریال نیاز است.
وی خاطر نشان كرد: بارش شدید باران در آخرین روز فصل تابستان به مزارع گندم و جو، باغات انگو و محصولات جالیزی خسارت وارد كرد که طبق برآوردهای دقیق کارشناسان، این خسارات 70 میلیارد و 700 میلیون ریال بوده است.
مدیر جهادکشاورزی کاشمر افزود: در این حادثه غیرمترقبه و با بارش تگرگ 10 درصد خوشه‌های انگور باغات ریزش داشته و به 3000 هکتار باغات انگور در روستاهایی نظیر "قوچ پلنگ" خسارت وارد شد. 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic