اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


انجام مطالعات آبخیزداری در بخش کوهسرخ

نویسنده : شریعتی
تاریخ:سه شنبه 20 تیر 1391-07:09

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، مهدی محمودی در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی که با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برگزار شد گفت: میزان بیابان‌های واقع در جنوب شهرستان کاشمر 12 هزار هکتار برآورد شده است.
سرپرست فرمانداری کاشمر خواستار اختصاص اعتبارات لازم برای انجام عملیات بیابان‌زدایی و آبخیزداری در شهرستان کاشمر شد.
وی با بیان اینکه شغل 85 درصد از مردم شهرستان به طور مستقیم و غیرمستقیم به کشاورزی مرتبط است، افزود: انجام عملیات آبخیزداری به معنای فراهم شدن زیرساخت لازم برای توسعه این بخش است.
سرپرست فرمانداری کاشمر اظهار داشت: مطالعات این حوزه در بخش کوهسرخ انجام شده و برای اجرا نیازمند تسهیلات است.
محمودی در بخش دیگری از سخنان خود میزان خسارت ناشی از سیل به باغات، قنوات و منابع طبیعی شهرستان را 260 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: جبران این خسارات که کشاورزان 28 روستا را شامل می شود توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.
رئیس کارگروه توسعه بخش کشاورزی کاشمر وضعیت شهرستان را به لحاظ اقدامات انجام شده در شناسایی اراضی منابع‌طبیعی به کشاورزان قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: هرچند سهمیه شهرستان برای واگذاری اراضی قابل کشت 6 هزار و 400 هکتار بوده اما با هماهنگی‌های انجام شده نقشه 90 هزار هکتار اراضی منابع طبیعی در اختیار طرح توسعه کشاورزی قرار گرفته است که معادل 14 برابر سهمیه شهرستان است.نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات