اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


سرپرست فرمانداری کاشمر پای درد دل روستاییان منطقه کوهسرخ

نویسنده : شریعتی
تاریخ:شنبه 24 تیر 1391-07:49

پی گیر ارتقای بخش کوهسرخ هستیم
پنج شنبه گذشته سرپرست فرمانداری کاشمر به همراه تعدادی از مسئولان این شهرستان راهی روستاهای منطقه کوهسرخ شدند و از نزدیک پای درد دل برخی از اهالی و مسئولان این روستاها نشستند. در پایان این دیدار سرپرست فرمانداری کاشمر (محمودی) در پاسخ سوال خبرنگار ما بار دیگر تاکید کرد: همچنان پی گیر ارتقای بخش کوهسرخ به «شهرستان» هستیم.
فرماندار کاشمر و روستاییان منطقه کوهسرخ
عکس: جوادی
«مشکلات روستای اوندر»- عضو شورای اسلامی روستای «اوندر» در این دیدار ضمن اشاره به خسارات سیل اخیر گفت: مردم با تمام امید اقدام به کشت دیم کرده بودند و زمان برداشت محصول، به یک باره سیل همه زحمات آنان را به هدر داد ولی باز هم خداوند روزی ما را به شیوه ای دیگر می رساند.«صفایی» گفت: احداث سد در این روستا موجب برطرف شدن بخشی از مشکلات ما می شود. وی یکی دیگر از مشکلات روستا را اشتغال جوانان دانست و گفت: به علت بیکاری هیچ یک از جوانان ما در روستاها نمی مانند و اگر فقط ۱۰میلیون تومان داشته باشند به جای ساخت خانه یا اشتغال در روستا، یک وانت می خرند و به حاشیه نشینی در شهر کاشمر رو می آورند و در آن جا نیز میوه فروشی می کنند. وی در ادامه از مسئولان خواست که برای احداث مجتمع مرغ داری با اهالی روستا همکاری کنند تا موجب اشتغال زایی جوانان شود.وی افزود: مردم این روستا مهارت زیادی در زمینه پرورش مرغ دارند.وی فضای ورزشی را برای ۱۰۰جوان روستا اندک دانست و گفت: جوانان روستا مکان مناسبی برای فعالیت های ورزشی ندارند.
روستای «قصون»- عضو شورای اسلامی روستای «قصون» هم با اشاره به سیل اخیر به خراسان گفت: ۳۰۰ هکتار از زمین های زراعی دیم و جالیز روستای «قصون» در سیل اخیر آسیب دیده است و ۳هزار راس دام نیز به آذوقه نیاز دارند.«قاسم رحمانی» گفت: سیل اخیر موجب آسیب رسیدن به شبکه های انتقال آب و منابع آب آشامیدنی شده است و از زمان سیل تاکنون برای این روستا با تانکر آب رسانی می شود.وی با انتقاد از وضعیت آب رسانی به روستا گفت: آب رسانی با تانکر با تاخیر و به صورت یک یا ۲بار در هفته انجام می شود.وی همچنین گفت: مرکز بهداشتی روستای «اوندر» آمبولانس ندارد.
روستای «سنجدک»- یکی از اهالی، روستای «سنجدک» را آخرین روستای اقماری شهرستان کاشمر در دهستان تکاب دانست و خطاب به مسئولان گفت: از این روستا به مکان دیگری راه ارتباطی وجود ندارد.«جواد جوادی» گفت مسیر «داغی» به «سنجدک» به طول ۶کیلومتر آسفالت نشده است.وی ادامه داد: در سفر چهارم ریاست جمهوری به خراسان رضوی، این موضوع پی گیری شد و معاون وزیر راه و شهرسازی قول مساعدی برای آسفالت این مسیر داد. وی همچنین با قدردانی از بخشدار برای پی گیری های اخیر و حضور مکرر در بین اهالی و افزایش حضور بهورز در روستا گفت: با توجه به وجود معدن سنگ در روستا و احتمال بروز اتفاقات ناگوار و فاصله زیاد روستا تا آبادی، نیازمند حضور تمام وقت بهورز و تجهیز خانه بهداشت روستا هستیم.وی خواستار کمک به روستا برای جبران خسارت سیل اخیر شد.وی همچنین گفت: معدن سنگ «سنجدک» به معدن مشکلات برای اهالی روستا تبدیل شده است و از مسئولان خواست برای اختصاص درصدی از درآمد معدن به ارائه خدمات در روستا همکاری کنند. وی همچنین خواستار اختصاص تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) برای اشتغال زایی بیشتر شد.
روستای «داغی» - عضو شورای اسلامی روستای «داغی» گفت: سیل اخیر خسارت زیادی به محصولات زراعی و باغی روستا وارد کرد.وی گفت: از مسئولان می خواهم که در زمینه پرداخت خسارت همکاری بیشتری داشته باشند.وی گفت: ما پروانه و مجوز بهره برداری از چاه عمیق را با شعاع ۱۰۰متر دریافت کرده ایم و چندین سال است که با حفر چاه های مختلف در این شعاع به آب نمی رسیم.وی گفت: از مسئولان می خواهم که شعاع استفاده از پروانه چاه عمیق را افزایش دهند تا به آب برسیم تا از مهاجرت بی رویه مردم جلوگیری شود.
پاسخ های بخشدار کوهسرخ و سرپرست فرمانداری کاشمر- بخشدار کوهسرخ گفت: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا با استفاده از ظرفیت ادارات مشکلات مردم را رفع کنیم.«علیرضا آقابیگی» در پاسخ به مشکلات مردم «سنجدک» گفت: از آغاز سال چهارمین بار است که برای رفع مشکلات مردم در این روستا حاضر می شوم. وی ادامه داد: به صورت ویژه پی گیر مشکلات این روستا هستم.وی درباره تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) گفت: در آینده نزدیک تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) به روستاییان اختصاص داده می شود.در ادامه سرپرست فرمانداری کاشمر نیز گفت: بخش عمده ای از مشکلات روستانشینان منطقه کوهسرخ به خاطر قهر طبیعت است و خشکسالی های اخیر موجب خشک شدن قنات ها و کاهش دبی چاه موتورها شده است.«مهدی محمودی» درباره معدن سنگ روستای «سنجدک»، خطاب به بخشدار کوهسرخ گفت: جلسه ای با حضور مسئولان معدن در فرمانداری شهرستان کاشمر تشکیل دهید تا مشکلات مردم را در این باره نیز برطرف کنیم.وی در جمع مردم روستای «داغی»، نسبت به رفع مشکلات مردم روستا ابراز امیدواری کرد و گفت: پی گیر رفع مشکلات این روستا نیز خواهیم بود.سرپرست فرمانداری کاشمر در پایان مراسم به خبرنگار ما گفت: با توجه به ظرفیت های منطقه کوهسرخ، پی گیر ارتقای این منطقه به شهرستان هستیم. در ادامه نیز رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر، رئیس اداره آموزش و پرورش کوهسرخ، رئیس امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر، نماینده اداره منابع طبیعی کاشمر، رئیس مرکز بهداشت کاشمر و تعدادی دیگر از مسئولان به مشکلات روستاییان پاسخ دادند.

خراسان رضوی - مورخ شنبه 1391/04/24 شماره انتشار 18166 
نویسنده: مهدی جوادینظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic