اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


حوادث در جاده «چلپو»، داستانی که هر ساله تکرار می‎شود

نویسنده : شریعتی
تاریخ:سه شنبه 17 مرداد 1391-08:16

اگرچه جاده «چلپو» در کوهسرخ جاده‌ای است که همه ساله در هنگام بارندگی حوادث ناگواری در آن شاهد هستیم، اما همچنان چشم‎ها نسبت به این حوادث ناگوار بسته است.
علیرضا آقابیگی، بخشدار کوهسرخ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، با بیان این مطلب به بحران اخیر ناشی از سیل در منطقه اشاره كرد و با انتقاد از اینکه خطرات جاده چلپو را بارها به مسوولان وقت و حتی مدیران استانی گوشزد کردم، ولی تاكنون اتفاقی نیفتاده است، می‌گوید: وقتی در این جاده تردد می‌کنید، هر لحظه امکان ریزش کوه وجود دارد.
وی به حوادث ناگواری که تاکنون در این مسیر برای مسوولان و مردم اتفاق افتاده است، اشاره کرد و می‌گوید: متأسفانه یکی از مهندسان اداره راه و شهرسازی استان چند سال قبل به دلیل ریزش کوه در همین مسیر جان خود را از دست داد.
وی با بیان اینکه فرماندار اسبق کاشمر، ساعتها در پشت سیل گرفتار شد و امسال هم این حادثه ناگوار، مرگ چهار نفر را رقم زد، تصریح می‌کند: مدیریت بحران این نیست که وقتی بحرانی پیش می‌آید، به دنبال راهکار باشیم بلکه بخشی از مدیریت بحران، پیشگیری از ایجاد بحران است.
وی با اشاره به اینکه در جاده چلپو فاصله کوه تا جاده و دره همه با هم شش متر است، می‌گوید: در صورت بروز سیل، ماشینها با گلی که از کوهها به داخل جاده هدایت می‌شود، به سمت دره سقوط می‌کنند.
وی با اعلام اینکه در صورت بروز هرگونه سیل، این محور حادثه آفرین میشود، بیان می‌کند: مشکلات این محور را به مدیریت قبلی بحران در استان، فرماندار وقت و . . . اعلام کردم اما کسی توجه نکرده است.
بخشدار کوهسرخ با بیان اینکه مشکل این محور داستانی است که هر ساله تکرار می‌شود، تصریح می‌کند: در حال حاضر 47 نقطه حادثه خیز در بخش کوهسرخ شناسایی شده و جهت رفع آنها نیاز به اعتبار است.
آقابیگی در ادامه به مشکلات به وجود آمده از سیل اخیر در بخش کوهسرخ اشاره کرد و می‏‌گوید: اولویت اول مسوولان پس از این حادثه غیرمترقبه آبرسانی به روستاهای خسارت دیده است.
وی با اعلام اینکه هم اکنون به هشت روستا با تانکر آبرسانی می‌شود، از مسوولان می‌خواهد در آبرسانی به موضوع بهداشت نیز توجه کنند تا این مشکل به یک اپیدمی تبدیل نشود.
بخشدار کوهسرخ با بیان اینکه مسوولان بنیاد مسکن باید هرچه سریعتر به فکر رفع مشکل در روستاهایی که خسارت بالای 50 درصد دیده‌اند، باشند، تصریح می‌کند: وقتی در یک روستا 20 خانوار فاقد مسکن باشند قطعاً تبعات خوبی در بر نخواهد داشت و می‌طلبد مسوولان مربوطه از سرفصل اعتبارات جهت رفع این مشکل در روستاهای مذكور تلاش کنند.
وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کشاورزی می‌گوید: متأسفانه قبل از وقوع سیل اخیر، تمام محصولات دیم برداشت و دپو شد که همه را سیل به یغما برد و دسترنج یک سال اخیر کشاورزان که امرار معاش شان تک قطبی و وابسته به كشاورزی است، از بین رفته است.
وی ارتقای راهدارخانه ریوش را از دیگر درخواستهای مربوط به این بخش دانست و می‌گوید: راهدار خانه ریوش از آبان ماه شروع به کار می‌کند و فقط تا 15 فروردین دایر است، لذا با توجه به حجم کار و توپوگرافی منطقه، وسعت و تعداد روستاهای این بخش باید راهدارخانه ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه در گردنه اکبرآباد با مشکلات بسیاری روبرو هستیم، از مسوولان خواست راهدارخانه‌ای نیز در این گردنه راه اندازی شود.نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic