اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


مردم روستای تنورجه بخش کوهسرخ، آب آلوده مصرف می‌کنند

نویسنده : شریعتی
تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-20:51

 کارشناس مسوول واحد سلامت محیط حرفه‌ای کاشمر گفت: 10 سالی است که مردم روستای تنورچه از توابع بخش کوهسرخ آب آلوده مصرف می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان رضوی، علیرضا اولیائی، روز دوشنبه، 27 آذر در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان افزود: تامین آب شرب این روستا از همان ابتدا توسط خود روستاییان صورت می‌گرفته و اداره آب و فاضلاب روستایی تاکنون برای تحویل گرفتن این روستا به منظور راه‌اندازی شبکه آب شرب سالم، کاری نکرده است.
در همین خصوص سید حسین موذن، مدیر آبفای روستایی شهرستان کاشمر توضیح داد: به دلیل پاسخگو نبودن امکانات، در حال حاضر نمی‌توانیم روستای تنورچه را برای راه‌اندازی شبکه آب شرب تحویل بگیریم. این روستا 220 خانوار دارد که باید برای همین تعداد، کنتور تهیه شود اما در حال حاضر امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: تا تعداد کنتور مورد نیاز تامین نشود نمی‌توانیم روستا را تحویل بگیریم؛ هرگاه تعداد کنتور مورد نیاز، تامین و نصب شود، روستا را برای ایجاد شبکه آب شرب تحویل خواهیم گرفت اما تا زمانی که کنتور نصب نشود نمی‌توان میزان و هزینه‌های آب مصرفی را محاسبه کرد.
موذن عنوان کرد: برای تحقق تعهدمان، در فروردین ماه سال جاری برای ایجاد شبکه آب روستای نامق، پکیج کامل انشعاب را به مبلغ 78 هزار تومان خریداری کردیم اما الان همان پکیج را باید 221 هزار تومان خریداری کنیم که در نتیجه این امر ضرر می‌کنیم.
مدیر آبفای روستایی شهرستان کاشمر با بیان اینکه 90 درصد کار برای تحویل گرفتن روستای نامق انجام شده است، گفت: تاکنون مردم روستای نامق حتی یک ریال هم بابت حق انشعابشان هزینه‌ا‌ی پرداخت نکرده‌اند.
در ادامه جلسه، مهدی فروزان، فرماندار کاشمر با تاکید بر این‌که آبفای روستایی موظف است روستای تنورچه را برای راه‌اندازی شبکه و تامین آب شرب تحویل بگیرد، گفت: اگر سلامت یک نفر در روستا به دلیل مصرف آب آشامیدنی غیرسالم و غیر بهداشتی به خطر بیفتد مسوولیتش با آبفای روستایی است.
وی، تامین آب شرب را از رسالت‌های این اداره دانست و خطاب به نماینده آبفای روستایی، افزود: تا اول دیماه موظفید این روستاها را تحویل بگیرید.
فروزان، تحویل‌ گرفتن روستا برای تامین آب شرب را ربطی به نبود کنتور ندانسته و تصریح کرد: اگر مامور این اداره، مواد بهداشتی را برای تصفیه آب بیش از حد مجاز داخل مخزن بریزد چه کسی پاسخگو خواهد بود.
وی افزود: این توجیه وجود دارد که تا کنتور نباشد روستا را برای راه‌اندازی شبکه و تامین آب شرب سالم تحویل نمی‌گیریم.
فرماندار کاشمر قول مساعد داد، برای تهیه 220 کنتور مورد نیاز روستای تنورچه، پیگیری‌های لازم را از طریق فرمانداری انجام دهد.
وی افزود: اعتقادمان بر این است که باید سلامت روستاییان را به نحو مطلوب تامین کنیم و کوتاهی هیچ اداره و نهاد و سازمانی در این خصوص پذیرفتنی نیست. نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات